Turlista Säffle Bokbuss

I turlistan hittar du alla datum och tider för bokbussens hållplatser.

 

 

 

A Måndag

9/1, 6/2, 6/3, 3/4, 29/5

Västra Uggelsäter 13.00-13.20
Gaperhult 14.00-14.30
Gunnerud 14.40-15.00
Ekenäs Gästhamn 15.50-16.00
Hövik 16.20-16.40
Eskilsäters bygdegård 17.00-19.00
Huggenäs bygdegård 19.40-20.10
   

Tisdagstur

Varje tisdag

Värmlandsbro, Allévägen 11.00-12.00
Nysäter, Ica 14.00-15.00
Långserud, Ica 15.30-16.30
Svaneholm, Smedjegatan 17.00-18.00
   

A Onsdag

11/1, 8/2, 8/3, 5/4, 3/5, 31/5

Övre Kålsäter 13.50-14.10
Kålsäter, Folkets hus 14.20-15.00
Stenarsbol 15.40-16.00
Gillberga Prästgård, Askelund 16.10-16.30
Gillberga Prästgård, Trehörningen 16.35-16.50
Knöstad, Björkeberga 17.30-17.50
Knöstad, Intaka 17.55-18.20
   

A Torsdag

12/1, 9/2, 9/3, 6/4, 4/5, 1/6

Smedgården 15.30-16.00
Kettilsbyn 16.10-16.30
Esbjörsbyn 16.35-16.50
Norane 17.00-17.30
Byn, Nordstugan 18.00-18.30
Eldansnäs 18.40-19.00
   

B Måndag

16/1, 13/2, 13/3, 8/5, 5/6

Gunnarsbol 13.40-14.00
Grunnerud 14.25-14.45
Rud, Eriksberg 14.50-15.10
Kila Prästgård, Bråten 15.15-15.35
Kila Prästgård, Halla 15.40-16.00
Rangelbyn 16.20-16.40
Lövenborg, Torstensbyn 16.50-17.10
Kärrholmen, Bygdegården 17.30-18.00
Östra Takene 18.05-18.30
   

Tisdagstur

Varje tisdag

Värmlandsbro, Allévägen 11.00-12.00
Nysäter, Ica 14.00-15.00
Långserud, Ica 15.30-16.30
Svaneholm, Smedjegatan 17.00-18.00
   

B Onsdag

18/1, 15/2, 15/3, 12/4, 10/5, 7/6

Ödebyn 13.10-13.40
Malån 14.25-14.45
Hallanda 15.00-15.20
Strand 15.30-15.50
Bollsbyn 16.10-16.40
Näs, Byggningen 17.10-17.30
   

B Torsdag

19/1, 16/2, 16/3, 13/4, 11/5, 8/6
Torp, Nystugan 16.00-16.20
Enegården Trygghetsboende 16.30-17.00
Odensta Säteri 17.20-17.40
Källås 18.30-18.50
   

C Måndag

23/1, 20/2, 20/3, 17/4, 15/5, 12/6

Berga 14.10-14.30
Elofsbyn 14.40-15.20
Björsebyn 15.30-15.40
Gullsjömon 16.10-16.40
Bräckan 16.50-17.20
Kvarnbacka 17.30-17.55
Backa 18.00-18.30
Gisslebyn radhus 18.35-18.55
Gisslebyn 19.00-19.15
Viksfors 19.20-19.40
   

Tisdagstur

Varje tisdag

Värmlandsbro, Allévägen 11.00-12.00
Nysäter, Ica 14.00-15.00
Långserud, Ica 15.30-16.30
Svaneholm, Smedjegatan 17.00-18.00
   

C Onsdag

15/1, 22/2, 22/3, 19/4, 17/5, 14/6

Järnerud 15.20-15.30
Botilsäter 15.35-16.20
Övergården 16.30-16.50
Finnerstad 17.00-17.20
Södra ny bygdegård 17.40-18.25
Rördalen 18.30-19.00
Grorud, Gatan 19.05-19.20
   

C Torsdag

26/1, 23/2, 23/3, 20/4, 15/6

Gäddviksskog 15.10-15.50
Ötorp 16.00-16.20
Mölnslätten 16.30-17.00
Stelerud 17.15-17.30
Brosäters Herrgård 17.35-18.00
Brosäter, Sagagården 18.05-18.30
Brotorp, Lomvägen 18.40-19.00
   

D Måndag

30/1, 27/2, 27/3, 24/4, 22/5, 19/6

Lillebacka 12.50-13.10
Sjöbyn 13.20-13.40
Smärslid 13.45-14.05
Skärsmyr 14.25-15.00
Kallskog 15.50-16.10
Stenkasen 16.15-16.35
Gammbol 16.40-17.00
Södra Ed, Skansen 17.10-17.30
Kållerud 17.35-17.50
Smärsbol 18.00-18.20
   

Tisdagstur

Varje tisdag

Värmlandsbro, Allévägen 11.00-12.00
Nysäter, Ica 14.00-15.00
Långserud, Ica 15.30-16.30
Svaneholm, Smedjegatan 17.00-18.00
   

D Onsdag

1/2, 1/3, 29/3, 26/4, 24/5, 21/6

Torserud, Grindgärdet 13.50-14.10
Torserud, Håla 14.15-14.35
Ölserud-Olserud, Hagen 15.20-15.35
Södra Grimbråten 15.40-16.00
Litsbol 16.10-16.30
Nedre Stegelsrud 16.50-17.10
Hälle 17.15-17.35
Norra Millesvikstorp 17.45-18.15
Hjälleskate, Mejeriet 18.20-18.40
Norra Torp 19.00-19.20
Nolby Gård 19.30-19.50
   

D Torsdag

2/2, 2/3, 30/3, 27/4, 25/5, 22/6

Grindsbyn 13.20-13.40
Sund 14.00-14.20
Källbyn 15.00-15.30
Slirud 15.35-15.50
Norra Skarbol 16.00-16.20

Skolturer

   
Botilsäters skola 09.00-11.00 18/1, 15/2, 3/4, 10/5
Nysäters skola 09.00-11.00 8/2, 8/3, 5/4, 3/5
Svanskogs skola 08.45-11.00 25/1, 22/2, 19/4, 17/5
Värmlandsbro skola 08.00-11.00 1/2, 29/3, 26/5, 24/5

Förskoleturer

   
Annelunds förskola 09.20-10.00 26/1, 9/3, 4/5
Enens förskola 11.00-11.30 8/2, 8/3, 5/4, 3/5
Fiskarbergets förskola 10.30-11.00 26/1, 23/2, 20/4, 26/5
Förskolan Illern 09.30-10.10 19/1, 16/3, 11/5
Förskolan Kyrkmyren 08.30-09.15 26/1, 9/3, 4/5
Förskolan Månsten 10.20-11.00 19/1, 16/3, 11/5
Förskolan Pluto 10.10-11.00 26/1, 9/3, 4/5
Förskolan Sund 08.30-09.20 19/1, 16/3, 11/5
Förskolan Solkatten 11.00-11.30 18/1, 15/2, 3/4, 10/5
Förskolan Sörgården 11.00-11.30 1/2, 29/3, 26/5, 24/5
Svanskogs förskola 11.00-11.30 25/1, 22/2, 19/4, 17/5

 

Sök

Språk