Boken kommer

Böcker hem till dörren

För dig som inte kan komma till biblioteket på grund av kortare eller långvarig sjukdom, hög ålder eller funktionsnedsättning. Tjänsten är gratis, bokpaketen plockas ihop efter dina önskemål och lånetiden är normalt sex veckor.

Aktuellt om Boken kommer och kontaktpersoner i din kommun

Arvika

Maria Bergroth
Telefon: 0570-818 37
E-post: maria.bergroth@arvika.se

Charlottenberg

Anneli Nilsson
Telefon: 0571 - 28 233
E-post: anneli.s.nilsson@eda.se

Deje

Susanne Pettersson
Telefon: 054 - 17 22 21
E-post: susanne.pettersson@forshaga.se


Filipstad

Sara Urger
Telefon: 0590 - 613 60
E-post: sara.urger@filipstad.se


Forshaga

Susanne Pettersson
Telefon: 054 - 17 22 21
E-post: susanne.pettersson@forshaga.se


Grums

Erika Widemalm
Telefon: 0555- 420 52
E-post: erika.widemalm@grums.se


Hagfors

Maud Hellström
Telefon: 0563-187 84
E-post: maud.hellstrom@hagfors.se


Hammarö

Karin Andreasson
Telefon: 054 - 51 51 95
E-post: karin.andreasson@hammaro.se


Karlstad

Sara Andersson
Annika Holmberg
Jimmy Jansson

Telefon: 054 - 540 23 93
E-post: bk.biblioteket@karlstad.se


Kil

Anna Johansson
Telefon: 0554 - 191 68
E-post: anna.johansson15@kil.se


Koppom

Anneli Nilsson
Telefon: 0571 - 28 233
E-post: anneli.s.nilsson@eda.se


Kristinehamn

Helen Borgsten
Telefon 0550 - 880 77
E-post: helen.borgsten@kristinehamn.se


Lesjöfors

Ann Sjöberg
Telefon: 070 - 369 33 11
E-post: ann.sjoberg@filipstad.se


Munkfors

Olle Engström
Telefon: 0563 - 54 10 46, 070 - 662 27 84
E-post: olle.engstrom@munkfors.se 


Sunne

Ann-Sofie Östlund
Telefon: 0565 - 161 77
E-post: ann-sofie.ostlund@sunne.se


Säffle

Eva Andersson
Telefon: 0533 - 68 16 16
E-post: eva.andersson@saffle.se


Torsby

Ulrika Kvarnlöv
Telefon: 0560 - 161 00
E-post: ulrika.kvarnlov@torsby.se


Töcksfors

Maj Lenberg
Telefon: 0573 - 142 94
E-post: maj.lenberg@arjang.se


Åmotfors

Anneli Nilsson
Telefon: 0571 - 28 233
E-post: anneli.s.nilsson@eda.se


Årjäng

Maj Lenberg
Telefon: 0573 - 142 94
E-post: maj.lenberg@arjang.se

Mina sidor

Språk