Turlista Säffle Bokbuss

I turlistan hittar du alla datum och tider för bokbussens hållplatser.

 

 

 

A Måndag

17/1, 14/2, 14/3, 11/4, 9/5, 4/7
29/8, 26/9, 24/10, 21/11

Västra Uggelsäter 13.00-13.20
Gaperhult 14.00-14.30
Gunnerud 14.40-15.00
Ekenäs Gästhamn 15.50-16.00
Hövik 16.20-16.40
Eskilsäters bygdegård 17.00-19.00
Huggenäs bygdegård 19.40-20.10
   

Tisdagstur

Varje tisdag

Värmlandsbro, Allévägen 11.00-12.00
Nysäter, Ica 14.00-15.00
Långserud, Ica 15.30-16.30
Svaneholm, Smedjegatan 17.00-18.00
   

A Onsdag

19/1, 16/2, 16/3, 13/4, 11/5, 8/6
31/8, 28/9, 26/10, 23/11

Övre Kålsäter 13.50-14.10
Kålsäter, Folkets hus 14.20-15.00
Stenarsbol 15.40-16.00
Gillberga Prästgård, Askelund 16.10-16.30
Gillberga Prästgård, Trehörningen 16.35-16.50
Knöstad, Björkeberga 17.30-17.50
Knöstad, Intaka 17.55-18.20
   

A Torsdag

20/1, 17/2, 17/3, 14/4, 12/5, 9/6
1/9, 29/9, 27/10, 24/11

Smedgården 15.30-16.00
Kettilsbyn 16.10-16.30
Esbjörsbyn 16.35-16.50
Norane 17.00-17.30
Byn, Nordstugan 18.00-18.30
Eldansnäs 18.40-19.00
   

B Måndag

24/1, 21/2, 21/3, 16/5, 13/6
5/9, 3/10, 31/10, 28/11

Gunnarsbol 12.40-13.00
Grunnerud 13.30-13.50
Rud, Eriksberg 13.55-14.20
Kila Prästgård, Bråten 14.40-15.00
Kila Prästgård, Halla 15.05-15.20
Rangelbyn 16.00-16.30
Lövenborg, Torstensbyn 16.45-17.10
Kärrholmen, Bygdegården 17.30-18.00
Östra Takene 18.05-18.30
   

Tisdagstur

Varje tisdag

Värmlandsbro, Allévägen 11.00-12.00
Nysäter, Ica 14.00-15.00
Långserud, Ica 15.30-16.30
Svaneholm, Smedjegatan 17.00-18.00
   

B Onsdag

26/1, 23/2, 23/3, 20/4, 18/5, 15/6
7/9, 5/10, 2/11, 30/11

Ödebyn 13.10-13.40
Malån 14.25-14.45
Hallanda 15.00-15.20
Strand 15.30-15.50
Bollsbyn 16.10-16.40
Näs, Byggningen 17.10-17.30
   

B Torsdag

27/1, 24/2, 24/3, 21/4, 19/5, 16/6
8/9, 6/10, 3/11, 1/12

Torp, Nystugan 16.00-16.20
Enegården Trygghetsboende 16.30-17.00
Odensta Säteri 17.20-17.40
Guterud 18.00-18.20
Källås 18.30-18.50
   

C Måndag

31/1, 28/2, 28/3, 25/4, 23/5, 20/6
12/9, 10/10, 7/11, 5/12

Berga 14.10-14.30
Elofsbyn 14.40-15.20
Björsebyn 15.30-15.40
Gullsjömon 16.10-16.40
Bräckan 16.50-17.20
Kvarnbacka 17.30-17.55
Backa 18.00-18.30
Gisslebyn radhus 18.35-18.55
Gisslebyn 19.00-19.15
Viksfors 19.20-19.40
   

Tisdagstur

Varje tisdag

Värmlandsbro, Allévägen 11.00-12.00
Nysäter, Ica 14.00-15.00
Långserud, Ica 15.30-16.30
Svaneholm, Smedjegatan 17.00-18.00
   

C Onsdag

2/2, 2/3, 30/3, 27/4, 22/6
14/9, 12/10, 9/11, 7/12

Järnerud 15.20-15.30
Botilsäter 15.35-16.20
Övergården 16.30-16.50
Finnerstad 17.00-17.20
Södra ny bygdegård 17.40-18.25
Rördalen 18.30-19.00
Grorud, Gatan 19.05-19.20
   

C Torsdag

3/2, 3/3, 31/3, 28/4, 23/6
15/9, 13/10, 10/11, 8/12

Stirserud 14.30-14.50
Gäddviksskog 15.10-15.50
Ötorp 16.00-16.20
Mölnslätten 16.30-17.00
Stelerud 17.15-17.30
Brosäters Herrgård 17.35-18.00
Brosäter, Sagagården 18.05-18.30
Brotorp, Lomvägen 18.40-19.00
   

D Måndag

7/2, 7/3, 4/4, 2/5, 30/5, 27/6
19/9, 17/10, 14/11, 12/12

Lillebacka 12.50-13.10
Sjöbyn 13.20-13.40
Smärslid 13.45-14.05
Skärsmyr 14.25-15.00
Kallskog 15.50-16.10
Stenkasen 16.15-16.35
Gammbol 16.40-17.00
Södra Ed, Skansen 17.10-17.30
Kållerud 17.35-17.50
Smärsbol 18.00-18.20
   

Tisdagstur

Varje tisdag

Värmlandsbro, Allévägen 11.00-12.00
Nysäter, Ica 14.00-15.00
Långserud, Ica 15.30-16.30
Svaneholm, Smedjegatan 17.00-18.00
   

D Onsdag

9/2, 9/3, 6/4, 4/5, 1/6, 29/6
21/9, 19/10, 16/11, 14/12

Torserud, Grindgärdet 13.50-14.10
Torserud, Håla 14.15-14.35
Ölserud-Olserud, Hagen 15.20-15.35
Södra Grimbråten 15.40-16.00
Litsbol 16.10-16.30
Nedre Stegelsrud 16.50-17.10
Hälle 17.15-17.35
Norra Millesvikstorp 17.45-18.15
Hjälleskate, Mejeriet 18.20-18.40
Norra Torp 19.00-19.20
Nolby Gård 19.30-19.50
   

D Torsdag

10/2, 10/3, 7/4, 5/5, 2/6, 30/6
22/9, 20/10, 17/11, 15/12

Grindsbyn 13.20-13.40
Sund 14.00-14.20
Källbyn 15.00-15.30
Slirud 15.35-15.50
Norra Skarbol 16.00-16.20

 

Sök

Språk